Jak wyselekcjonować akumulator do wkrętarek Bosch w świetnym sklepie.

Akumulatory Bosch swoje wejście na rynek zawdzięczają innowacyjnej technologii, która umożliwiła stworzenie innowacyjnej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to pewnie najwyższa pora dla pozostawienia narzędzi spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich podstawowa zaleta to wielka moc i prędkość ładowania. Jeżeli chcemy pracować dosyć długo powinniśmy nabyć 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na dodatkowym działamy. Jeżeli nie znamy jaki rodzaj konkretnie kupić, aby mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy zakupić taki sam jak posiadamy lub zapytać sprzedawcę który będzie pasował do naszego modelu. Na każdym urządzeniu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent dobierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najpopularniejszy akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on głównie kupowany, gdyż maj 4 zasadnicze zalety:

  • lekka konstrukcja,
  • bardzo niewielki stopnień samorozładowania
  • długim etapie życia
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w jakiejkolwiek chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego modelu gromadzi więc dwa razy więcej mocy niż bateria niklowo-kadmowa. Bardzo istotnym aspektem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo wolno mniej więcej traci 20% swojej siły miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane całkowicie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej sławne. Były one dobrane do pracy przy wyjątkowo ciężkich warunkach. Ich odpowiedni zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na zawartość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je używać tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w parku czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma kłopotu, jeżeli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu zajmują niezwykle niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na kilka godzin pracy bez przerwy.

Dobór tak faktycznie nie jest prosty. Różnią się one również siłą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie polecany osobą do prac domowych, o wyższej mocy natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom.

Warto też zwrócić uwagę na sposób złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, który jest do niego przeznaczony. Akumulatory Bosch ich trwanie ładowania jest dosyć szybki około 4-5h. Ale wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z wyborem, a jest on naprawdę duży, warto zapytać sprzedawcę o pomoc. On na pewno dobierze dobry rodzaj do naszych potrzeb, a my będziemy szczęśliwi.